Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 6 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wzdęcia i gazy po stosunku

Witam. Po stosunku z partnerem mam zawsze straszne wzdęcia i gazy, co prawda nie ma jakiegokolwiek zapachu ale sa bardzo glosne i dlugie co mnie krepuje, gorzej niż mezczyzna po zjedzeniu fasoli. Kiedy drugi raz wspolzyjemy to mimo iz powstrzymuje sie to po prostu te gazy wydobywaja sie, nie potrafie nad tym zapanowac. Czy to dlatego ze wdycham za duzo powietrza, bo nie jem i nie pije czegos co by te gazy i wzdecia powodowalo. Proszę o pomoc. Z góry dziękuję.
KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Zalety gastroskopii

Gastroskopia to badanie, które pomaga wykryć schorzenia układu pokarmowego. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są zalety tego badania. Na ten temat wypowiada się lek. Marcin Radkowski.

Szanowna Pani!
Opisane dolegliwości można wyjaśnić na kilka sposobów.
Nadmiar powietrza w jelitach może wynikać z faktu intensywnej wentylacji podczas stosunku i połykania części powietrza. Wtedy zgromadzony w jelitach gaz będzie wydostawał się zgodnie z perystaltyką jelit.
Patrząc na problem z innej strony, stosunek waginalny powoduje nieznaczny ucisk na pętle jelitowe, co może przesuwać zawarte w nich powietrze i powodować odchodzenie gazów.
W przypadku stosunku analnego, który jest niefizjologicznym, dochodzi do wtłoczenia powietrza do jelita, które opuszcza przewód pokarmowy zgodnie z falą perystaltyczną.

Specjalista psychiatrii i seksuologii z wieloletnim doświadczeniem w tych dziedzinach. Pełnił funkcję Konsultanta Regionalnego Medycyny Seksualnej. Członek założyciel Polskiego Towarzystwa Terapeutycznego oraz członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej, Europejskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
0

Dzień dobry!

Prawdopodobnie jest to odgłos powietrza wydobywającego się z pochwy, które zostało tam wtłoczone podczas stosunku. To naturalne zjawisko.

Pozdrawiam!

Psycholog, seksuolog i mediator rodzinny. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy