Wzdęcia i gazy przy dolegliwościach jelitowo-żołądkowych

Dzień Dobry, od kilku dni zmagam się z męczącą dolegliwością jelitowo-żołądkową objawiającą się ciągłym uczuciem wzdęcia bulgotania oraz gromadzenia się gazów w jelitach przy czym wiatry występują bardzo rzadko. Do tego co kilka godzin pojawia się jakby skurcz jelit, dolegliwości te nasilają się w pozycji leżącej i siedzącej. Co może powodować tego typu objawy?? proszę o poradę.

Trudno mi określić bez bezpośredniego badania. Być może dolegliwości są związane z zaburzeniami czynnościowymi w pracy jelit czyli zespołem jelita drażliwego. Radzę z tym problemem udać się do gastroenterologa. Możliwe, że konieczne okaże się wykonanie USG jamy brzusznej, gastroskopia lub nawet kolonoskopia. O wszystkim zadecyduje gastroenterolog po bezpośrednim badaniu.