Gazowane napoje a wiek nastoletni

Witam. Jestem jedenastoletnią dziewczynką i wszyscy się ze mnie śmieją bo nie piję napojów gazowanych, bo ja to zrobie to mnie język piecze i po prostu niemoge biorę łyka i więcej wogóle nie
ponad rok temu

Witaj,
Nie każda osoba dobrze toleruje napoje gazowane i obecność gazu w wodzie.
Bąbeli dwutlenku węgla drażnią błonę śluzową jamy ustnej i jeśli masz stany zapalne możesz czuć dyskomfort.
Ponadto gazowana woda i napoje nie są wskazane dla osób cieprpiących na wzdęcia, mające stan zapalny przewodu pokarmowego, oraz cierpiące na refluks żołądkowo -przełykowy.
Pozdrawiam,
Aneta Kościołek