Przelewanie i burczenie w brzuchu a skręcenie jelita

Witam serdecznie, od jakiegos czasu mecza mnie burczenie i " przelewanie" w brzuchu. Zdarza sie to najczesniej kilka godzin (mniej wiecej 2 po jedzeniu), ale i nagle. Czesto boli mnie brzuch. Juz raz lezalam w szpitalu na skrecone jelito( mam za dluga petle esicy). Gazy podobno spowodowaly skrecenie. Czy moge w jakis sposob wyeliminwac te przykre dolegliwosci w postaci burczenia i przelewania? Jakich prouktow powinnam unikac?Pozdrawiam

Witam,
przede wszystkim musi Pani pilnować godzin posiłków - regularne odstępy czasu, co 3-4h małe porcje.
Unikać pokarmów wzdymających, smażonych, ciężkostrawnych, zapierających.
Duzo pić płynów niegazowanych (woda)
Wspomóc pracę jelita probiotykiem doustnie + jogurtami naturalnymi, kefirami.

pozdrawiam!