Czy siemię lniane mogę mielić?

Dzień dobry! Mam pytanie do dietetyka. Chciałabym mielić siemię lniane w młynku eletrycznym. Wiem, że siemię mielone w młynku żarnowym ręcznym zachowa więcej wartości odżywczych, będzie bardziej wartościowe. O ile mniej więcej procent zmielone ziarna w młynku elektrycznym będą mniej wartościowe niż w młynku żarnowym? Byłabym bardzo wdzięczna za odpowiedź.

Witam serdecznie,

jeżeli występują różnice to są to naprawdę minimalne zmiany więc śmiało może Pani mielić siemię lianę w młynku elektrycznym.

Pozdrawiam
Joanna Wasiluk
Dietetyk

Dzień dobry,

o wiele zdrowsze jest mielenie na bieżąco niż kupowanie gotowego zmielonego lnu. Bardzo dużo wartości odżywczych niszczy się podczas przechowywania. Natomiast sam sposób mielenia nie wpływa aż tak znacząco na zdrowotność produktu.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga