Piwo bezalkoholowe w ciąży

Dzień dobry, mam pytanie dotyczące picia piwa bezalkoholowego w ciąży. Jestem obecnie w 3 miesiącu ciąży, oczywiście nie wyobrażam sobie żeby pić jakikolwiek alkohol nosząc dziecko. Jest to dla mnie zachowanie nieodpowiedzialne i nigdy nie powinno mieć miejsca. Spotkałam się jednak z informacjami, że piwo bezalkoholowe w ciąży nie stanowi zagrożenia dla zdrowia dziecka. Czy to prawda? Chciałabym poznać fachową opinię na ten temat. Czy piwo bezalkoholowe w ciązy jest bezpieczne? Z jednej strony przecież nie zawiera ono alkoholu, ale z drugiej... no to jednak jest piwo i zastanawiam się czy czasem składniki, jakie zawiera, nie zaszkodziłyby dziecku. Pytam pod moim kątem, bo gdybym wiedziała, że picie piwa bezalkoholowego w ciąży NA PEWNO nie zaszkodzi dziecku to mogłabym się skusić przy jakiejś okazji, aczkolwiek na pewno nie chciałabym pić piwa bezalkoholowego w ciąży bez konsultacji z profesjonalistą. Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Piwo, nawet bezalkoholowe, nie powinno być spożywane w ciąży! Może mieć bowiem działanie szkodliwe.