Czy mąż może pić piwo bezalkoholowe przy staraniach o dziecko?

Witam. Czy maz moze pic piwo bezalkoholowe podczas staran o dziecko? Teoretycznie na but jest napisane 0.0. Pozdrawiam i proszę o szybką odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

piwa bezalkoholowe często zawierają niewielką ilość alkoholu i są przeciwwskazane w niektórych przypadkach (np. ciąży czy stosowania farmakoterapii – zwłaszcza leków, których działanie nasila się po alkoholu bądź rośnie ryzyko wystąpienia działań niepożądanych).

Natomiast, jeżeli w składzie nie ma alkoholu bądź jest to ilość znikoma, a Państwo nie leczą się z powodu niepłodności i nie cierpią z powodu jakichkolwiek chorób przewlekłych, to wydaje się, że sporadyczne spożycie tego typu napoju nie powinno być problemem, zdecydowanie również nie powinno wpływać na jakość nasienia czy szanse na zapłodnienie.

Być może zainteresuje Panią nasz artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/jak-szybko-zajsc-w-ciaze.

Jeśli jednak starają się Państwo o dziecko od dłuższego czasu i występuje problem niepłodności, wówczas lepiej byłoby powstrzymać się picia piwa, nawet bezalkoholowego.

Być może zainteresuje Panią także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/problem-nieplodnosci.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.