Czy wypicie tych piw bezalkoholowych mogły tak wpłynąć na zarodek?

Czy wypicie 2 piw bezalkoholowych mogło się przyczynić do zatrzymania rozwoju zarodka w 7 tygodniu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

spożywanie piwa bez alkoholu nie jest szkodliwe, jednak musi to być piwo bez ani kropli alkoholu. Często w tego typu napojach możemy zauważyć w składzie chociaż 0,5 procent alkoholu. Nawet taka minimalna ilość może zaszkodzić rozwijającemu się dziecku, doprowadzić do wcześniejszego porodu czy nawet poronienia na wczesnym etapie ciąży, poza tym alkohol może spowodować powstanie wielu wad rozwojowych u dziecka, dlatego warto zrezygnować z tego typu napojów ,,bezalkoholowych”.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/alkohol-na-poczatku-ciazy-czy-jest-szkodliwy

https://portal.abczdrowie.pl/czy-w-ciazy-mozna-pic-alkohol-napoje-energetyzujace-i-cole

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.