Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 8 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy taka ilość ciastka z alkoholem mogła zaszkodzić dziecku?

Witam Jestem w 14 tygodniu ciąży. Dzisiaj przypadkowo z mojej niewiedzy zjadłam 1/4 ciasteczka (całe ciastko 30g), które niestety zawierało alkohol. Ciastko z firmy Milka choco trio. Ciastko w formie mini torcika wiec chyba alkohol mógł być w masie. Poproszę o informację czy taka ilość ciasteczka alkoholem mogla zaszkodzić dziecku? Pozdrawiam
KOBIETA, 34 LAT 2 miesiące temu

Palenie w ciąży - świadomy wybór

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

choć nie ma badań, które precyzyjnie określałyby jaka ilość alkohol jest potencjalnie bezpieczna dla rozwijającego się płodu, to zakłada się, że ciężarna nie powinna spożywać alkoholu w żadnej ilości i pod żadną postacią.

W rzeczywistości jakiekolwiek zagrożenie związane ze zjedzeniem kawałka ciastka, w którym ilość alkoholu była z pewnością znikoma, wydaje się mało prawdopodobne. Nie ma Pani zatem powodu do obaw.

Jeśli jest Pani zainteresowana, więcej informacji na temat alkoholu znajdzie Pani w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/czy-w-ciazy-mozna-pic-alkohol-napoje-energetyzujace-i-cole.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy