Czy Equoral można łączyć z alkoholem?

Witam. Od miesiąca biorę Equoral z powodu zaostrzenia atopowego zapalnie skóry. Szykują mi się dwie imprezy w związku z czym mam pytanie - jak to wygląda z alkoholem? Czy spożywanie napojów alkoholowych "z głową" może mieć wpływ na moje leczenie? Lub wywołać skutki uboczne? Nadmienię że moje stany zapalne zostały niemalże wyleczone. Z góry dziękuję za odpowiedź.
KOBIETA, 27 LAT 2 miesiące temu

Leki, których nie powinno się zażywać przed operacją plastyczną

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

lek Equoral w swoim składzie zawiera alkohol, dlatego może zaszkodzić pacjentom z chorobą alkoholową (aktualnie lub w przeszłości) lub padaczką. Nie jest wskazany również dla osób z uszkodzeniem mózgu oraz chorobami wątroby. Z wiadomych względów nie mogą go stosować kobiety w ciąży, karmiące, a także dzieci.

Dla osoby zdrowej, która nie jest w ciąży niewielka ilość alkoholu nie powinno więc zaszkodzić, ale proszę zachować umiar. Bezpieczniej jest bowiem nie łączyć z alkoholem żadnych leków.

Szczególną ostrożność powinny zachować przede wszystkim osoby po przeszczepie nerki, gdyż alkohole wysokoprocentowe mogą w ich przypadku doprowadzić do zwiększonego poziomu cyklosporyny we krwi.

Podobne pytanie wraz z odpowiedzią specjalisty znajdzie Pani pod linkiem: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-stosujac-cyklosporyne-mozna-pic-alkohol.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty