Czy testy mimo wszystko coś mogą wykazać?

Witam.Mam wazna sprawe ktora nie daje mi spac.Mialam ostatnio zrobione testy wlosow na obecnosc alkoholu.Nie pije od 2 lat.ale 2 miesiace temu mialam urodziny I przyjaciolka kupila mi piwo bezalkoholowe.0.0 procemt.wypilam pol ,reszte wylalam.czytalam ze piwo bezalkoholowe ma jednak jakis procent alkoholu.I boje sie czy to moze wyjsc w badaniu na wlosach.pomozcie prosze.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

zgodnie z prawem piwo bezalkoholowe to napój, w którym zawartość alkoholu nie jest większa niż 0,5% całkowitej objętości. W praktyce oznacza to, że idąc do sklepu i przeglądając półkę z piwami bezalkoholowymi możemy zauważyć obecność dwóch rodzajów piw bezalkoholowych.

Na jednych z nich widnieje adnotacja "zawartość alkoholu do 0,5%". Nie jest to dużo, jeśli weźmiemy pod uwagę zawartość alkoholu w normalnym piwie, jednak może spowodować zdziwienie u osoby, która kategorycznie nie chce spożywać alkoholu. Na szczęście takie piwo nie doprowadzi do upojenia alkoholowego, a tym samym jest bezpieczne m.in. dla kierowców.

Drugi rodzaj piw bezalkoholowych to napoje, na których producent wyraźnie zaznacza, że zawierają one 0,0% alkoholu. Ten rodzaj piwa jest bezpieczny m.in. dla kobiet w ciąży lub matek karmiących.

Odpowiadając na Pani pytanie – piwo, które Pani wypiła nie zawierało alkoholu, w związku z czym test powinien wyjść negatywnie.

Pomocne mogą okazać się również odpowiedzi specjalistów na podobne pytania: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/testy-z-wlosow-na-zawartosc-alkoholu-w-organizmie, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-podczas-kuracji-farmakologicznej-mozna-pic-piwo-bezalkoholowe, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-karmiac-piersia-moge-pic-piwo-bezalkoholowe.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.