Spożywanie podpiwku i piwa bezalkoholowego w ciąży

Dzień dobry! Ach te smaki ciężarnych! ;) Nęci mnie podpiwek i piwo bezalkoholowe... Czy są one bezpieczne do spożycia w czasie ciąży? Zawartość alkoholu w takich napojach wynosi mniej niż 0,5% - czy jeśli wypiję pół szklanki, to będzie bardzo źle? Za odpowiedź bardzo dziękuję! :) Kamila

Witam Pani Kamilo,

nie ma bezpiecznej granicy spożycia alkoholu podczas ciąży, dlatego lekarze zalecają zupełną abstynencję. Zawartość alkoholu poniżej 0,5% wg literatury ma minimalną szkodliwość dla płodu natomiast nie wyklucza się możliwości skutków ubocznych po takim spożyciu. Wybór należy do Pani ale warto pamiętać, że ewentualne powikłania u dziecka są nieodwracalne.

Pozdrawiam serdecznie,
Alicja Skubis