Pół szklanki piwa w ciąży

Jestem w 15tyg ciazy. Jeśli wypije pół szklanki piwa czy zaszkodzi? Mam wielką ochotę ... oczywiście pół szklanki jednorazowo mam na myśli.

Niestety nie ma badań jaka ilość alkoholu w ciąży szkodzi dziecku ( może to być pół szklanki, a może to być 10... litrów), w związku z czym poecamy aby w ciąży nie pić alkoholu w ogóle. Pozostaje Pani piwo bezalkoholowe :) Pozdrawiam