Czy piwo Karmi mogło zaszkodzić dziecku, które karmiłam?

Ostatnio karmiąc piersią wypiłam piwo karmi (nie byłam świadoma ze posiada małe ilości alkoholu ) bezpośrednio po spożyciu nakarmiłam córkę.. czy mogło jej to zaszkodzić?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Jest to raczej bardzo mało prawdopodobne. Z tego co mi wiadomo wszystkie piwa bezalkoholowe mogą zawierać bardzo małe ilości alkoholu (do 0,5%). Tak niewielka ilość alkoholu może powstawać również w naszym przewodzie pokarmowym w trakcie naturalnej fermentacji. Oczywiście większe ilości alkoholu są szkodliwe i nie wolno spożywać napojów alkoholowych w ciąży oraz w trakcie karmienia piersią.