Testy z włosów na zawartość alkoholu w organizmie

Taki jest problem i mam pytanie. Dlaczego jesli robiłam testy z włosa na alkohol i nie piłam alkoholu. Testy wyszły negatywne ale gdzies jakis procent wyszedl ze był alkochol. To dlaczego ten alkohol pojawił sie jesłi nie spozywałam alkoholu? Co moze byc przyczyna tego? Dziekuje za odpowiedz

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, badanie włosów na spożywanie alkoholu powinno zostać umiejętnie zinterpretowane. Test z reguły nie wykrywa czystego etanolu, ale bada poziom substancji, których poziom wzrasta podczas spożywania alkoholu. Np dla wykrywanego w dostępnych testach EtG poziom <7 pg/mg nie świadczy o stosowaniu alkoholu, ale obserwowany jest u abstynentów.