Możliwość spożywania alkoholu w trakcie kuracji lekiem Rozex

Witam serdecznie! Zaczynam dzisiaj stosowanie kremu Rozex na tradzik doroslych. Mam 37 lat i zastanawiam sie czy mozna w ogole spozywac jakis alkohol w trakcie leczenia. Wiem, ze przy stosowaniu metronidazolu doustnie jest to absolutnie zakazane. Jak jest w sytuacji stosowania kremu na skore twarzy (2 razy dziennie)? Z gory dziekuje za pomoc!

Rozex jest odpowiednikiem Metronidazolu , nie zalecam spożywania alkoholu , Pomijając fakt leczenie alkohol bardzo zaostrza objawy trądziku różowatego.
Pozdrawiam
Iwona
Stajkowska