Łuszczyca i stosowanie leku Neotigason a spożywanie alkoholu

Dzień dobry, choruje na łuszczyce i od dziś zacząłem terapię lekiem Neotigason. Czy w trakcie przyjmowania leku bezwzględnie jest zakazane picie alkoholu? Czy są jeszcze jakieś inne konkretne zakazy? Pozdrawiam, Michał

Tak, w trakcie używania Neotigasonu jest bezwzględny zakaz spożywania alkoholu, a ponieważ lek długo eliminuje się z organizmu, zakaz obowiązuje także 6 tygodni od zakończenia kuracji. Dodatkowo należy stosować dietę lekkostrawną, nie golonka z bigosem, tylko białe mięso z piersi kurczaka i warzywa na parze.
Ponieważ alkohol jest substancją, która może prowokować wysiewy łuszczycy, a także niweczy skuteczność leczenia w ogóle, proszę rozważyć całkowite zaprzestanie picia.