Jakie mogą wystąpić skutki uboczne w tej sytuacji?

Dzień dobry , mam na imię Adam ,mam 27 lat i od lat choruje na łuszczyce. Od stycznia tego roku przyjmuje lek neotigason w dawce 35mg na dzień, efekt jest dość zadawalający i w połączeniu z fototerapia można funkcjonować normalnie. W sobotę mam urodziny i chciałbym się jednorazowo napić alkoholu , oczywiście przez cały czas przyjmowania leku nie wypiłem nic . Moje pytanie brzmi czy można jednorazowo się napić? Jakie mogą być skutki uboczne? Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

zdaniem naszego eksperta z zakresu dermatologii w trakcie stosowania leku o nazwie Neotigason obowiązuje bezwzględny zakaz spożywania alkoholu, co oznacza, że nie ma odstępstw od tej reguły.

Nasz dermatolog dodaje, że lek ten długo eliminuje się z organizmu, dlatego zakaz dotyczący spożywania alkoholu obowiązuje dodatkowo 6 tygodni po zakończeniu kuracji lekiem Neotigason.

Proszę pamiętać, że alkohol może powodować wysiewy łuszczycy oraz zmniejszyć skuteczność dotychczasowego leczenia. Warto więc z niego zrezygnować, aby nie dopuścić do nawrotu łuszczycy.

Potwierdzeniem tych słów jest wypowiedź naszego eksperta, którą można znaleźć pod poniższym linkiem:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/luszczyca-i-stosowanie-leku-neotigason-a-spozywanie-alkoholu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.