Co oznaczają wysokie próby wątrobowe?

wysokie próby wątrobowe alt105aspat56ggtp88 bilirubina całkowita0,5 w przyszłym tygodniu mam wykonać elastografie wątroby czy te badanie jest wiarygodne.mój problem polega na tym gdy trzymam dietę do wyniki wracają do normy a jesli pozwole sobie na grill lub smażone wyniki wychodzą zle w przeszłosci brałem takie tabletki jak parogen,zomiren lub hydrocizynim też wykonywałem usg i hcv,hbs,hbc wszystkie wyszły ujemnie waże 100kg przy180cm proszę o poradę

Ma Pan otyłość I stopnia. Dla podanego wzrostu (180 cm) prawidłowa waga wynosi pomiędzy: 60 a 81 kg. Należy ograniczyć spożycie tłuszczów nasyconych (ogólnie pochodzenia zwierzęcego) i zastąpić je tłuszczami pochodzenia roślinnego (zawierającymi jednonienasycone i wielonienasycone kwasy tłuszczowe). Należy unikać cukrów prostych (słodycze, desery, ciasta) oraz ograniczyć ilość spożywanych kalorii. Alkohol zaleca się spożywać jedynie sporadycznie, preferowane są niskoprocentowe trunki szczególnie czerwone wino. Jeśli jest Pan palaczem, zaleca się rzucenie palenia.

Pozdrawiam,
Paulina Roziewska
http://dietetyka-medyczna.pl/