Czy złe samopoczucie i mdłości w ciąży mogą wynikać z niedoboru żelaza?

Witam. Jest w pierwszej ciąży, 7 tydzień. Przebywam w holandi i byłam tylko na potwierdzeniu ciąży,za tydzień będę w Polsce i pójdę na wszystkie badania. Od dwóch dni czuje się bardzo osłabiona,mam straszne mdłości. Na mięso patrzeć nie mogę. Ale za to owoce,warzywa i sałatki jak najbardziej. Czy to przejdzie. ? Czy może być to wina żelaza.? Wcześniej bardzo często miałam problemy z żelazem. Przy sobie mam płynny feroplex ale nie wiem czy w ciąży powinnam.

Feroplex można stosowac w ciąży i w okresie karmienia piersią.

Pozdrawiam,
Paulina Roziewska
http://dietetyka-medyczna.pl/

Dzień dobry,

może mieć Pani wybiórcze upodobania smakowe podczas ciąży. Nie musi to zawsze zależeć od żelaza, ale proszę wykonać badania krwi.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga