Czy można stosować dietę Dukana po usunięciu pęcherzyka?

Witam 3lata temu miałam usuwany pęcherzyk żółciowy czy mogłabym stosować dietę Dukana??? Parę lat temu ja stosowałam i na niej chudłam niestety inne diety kończyły się niepowodzeniem .nie stać mnie na wizytę u dietetyka a nie jestem ubezpieczona żeby iść na NFZ. z góry dziękuję za odpowiedz

Żadna dieta z przewagą jednego składnika, w tym przypadku białka, nie jest zalecana. Proszę zastanowić się nad dietą zbilansowaną i urozmaiconą. Dieta Dukana taką dietą nie jest i nie mogę jej Pani zalecić jako metody na odchudzanie. Proszę do mnie napisać, przekażę Pani poglądowy zbilansowany jadłospis, jaki pomoże Pani schudnąć. Pozdrawiam serdecznie.

Witam,

nie polecam diety Dukana. Miała Pani szczęście że po wcześniejszym jej stosowaniu nie było skutków ubocznych ale to nie świadzcy, że tym razem będzie tak samo.
Proszę zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pana dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Jeżeli miałby Pan problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:

tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk