Niedoczynność tarczycy i stosowanie Letrox 125 a stosowanie diety Dukana

Witam mam 22 lata i od dwoch lat zdiagnozowana niedoczynnosc tarczycy. Nigdy nie bylam osoba szczupla wazylam 69-74kg przy wzroscie 166cm jednak w obecnej fazie kg jest ponad 100 przy (Letrox125). Chcialabym dowiedziec sie czy moja choroba daje jakies przeciwwskazania do diety dr Dukana - sam sport niestety nic nie daje. Bardzo prosze o pomoc.

Witam Panią,

Odradzam stosowania diety Dukana! Niesie ona bardzo wielkie prawdopodobieństwo powikłać. Przyjmuję bardzo wielu pacjentów po danej diecie, u których nie tylko wystąpił efekt jo-jo ale mają też poważne problemy zdrowotne np. z nerkami. Dieta Dukana przyczynia się również do zakwaszenia organizmu. Proszę zastosować zdrową i pełnowartościową dietę oraz kontynuować aktywność fizyczną. Skupi się Pani na regularności posiłków posiłków (5 posiłków dziennie w odstępach ok. 3h), bez dodatkowego dojadania pomiędzy wyznaczonymi godzinami. Powinna Pani również pić od 1,5 do 2 litrów wody dziennie, najlepiej pomiędzy posiłkami, aby zapewnić wystarczającą ilość płynów w organizmie.
Proszę zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pani dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Jeżeli miałaby Pani problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk