Problem z cukrem w diecie Dukana

Witam, mam pytanie. Jestem w III fazie diety Dukana, pojawił się problem z niskim stanem cukru, przez co, co dwa tygodnie 3 dni czuję się słabo, później mi to przechodzi. Kończę dietę we wrześniu. Nie wiem, co robić, bo nie chcę jej przerwać, aby mieć efektu jo-jo? Pomocy!
ponad rok temu

Witam!

Dieta Dukana jest dietą, która zawiera małe ilości węglowodanów, oznacza to, że jest niezrównoważona i nie dostarcza wszystkich niezbędnych dla utrzymania zdrowia składników pokarmowych. W Pani przypadku (epizody zasłabnięć) najlepszym wyjściem będzie zaprzestanie jej stosowania lub dodatnie do niej kilku produktów więcej z grupy węglowodanów złożonych. Jeśli po zakończeniu diety będzie się Pani trzymała zdrowych nawyków żywieniowych, nie powinna mieć Pani problemów z utrzymaniem prawidłowej masy ciała bez efektu jo-jo.

Podam Pani podstawowe zasady zdrowego odzywiania:
- spożywanie 5 posiłków dziennie co 3 godziny;
- spożywanie warzyw przy każdym posiłku;
- wypijanie około 2 litrów wody niegazowanej dziennie;
- unikanie słodyczy, słonych przekąsek, produktów typu fast food, napojów gazowanych i słodzonych;
- zrezygnowanie z potraw smażonych;
- przynajmniej 30 minut codziennej aktywności fizycznej.
Więcej na temat nawyków żywieniowych znajdzie Pani w artykule: http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia.

Jeśli stosuje Pani dietę Dukana i jest z niej Pani zadowolona, to nie ma sensu przerywać jej teraz. Proszę nie tracić motywacji i chęci działania, ale również musi Pani pamiętać, że na pierwszym miejscu stawia się zdrowie i to ono powinno być wyznacznikiem dalszego działania. Proszę pamiętać, że węglowodany są podstawowym składnikiem pokarmowym. W piramidzie żywieniowej są umieszczone na samym dole, co oznacza, że należy spożywać 5 porcji dziennie produktów zbożowych. Cukier (zawarty także w owocach) jest produktem, który dostarcza energii naszemu mózgowi, dlatego jego brak może powodować słabość i zmęczenie.

Pozdrawiam.