Zapytaj lekarza

7 3 9 , 8 8 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Błędy w dietach odchudzających

Witam,

Powinna Pani wiedzieć, że mając jakiekolwiek problemy zdrowotne nie powinno stosować się diety Dukana. Nadmiar białka jest bardzo niekorzystny dla naszego zdrowia. Skuteczna dieta, to dieta zbilansowana i urozmaicona.

Powinna Pani zacząć wprowadzać zdrowe nawyki żywieniowe, ponieważ bez nich nie straci się zbędnych kilogramów. Popełnia Pani kilka podstawowych błędów żywieniowych. Proszę zacząć od spożywania posiłków co 2-3 godziny. Oznacza to około 4-5 posiłków w ciągu dnia. Muszą być one regularne i częste, ale małe objętościowo, dzięki czemu organizm będzie otrzymywał paliwo do pracy wtedy, kiedy potrzebuje i nie będzie musiał go więcej gromadzić w postaci tkanki tłuszczowej. Paradoksalnie jedz częściej – schudniesz! Proszę pamiętać o tym. Drugą żelazną zasadą jest spożywanie pierwszego posiłków najpóźniej godzinę po obudzeniu się, dzięki temu przyspieszysz przemianę materii i pobudzisz organizm do pracy. Jedząc pierwszy posiłek o 13 powoduje Pani tylko to, że organizm gromadzi go później w postaci tkanki tłuszczowej, zamiast spalić. Proszę zapoznać się z resztą nawyków żywieniowych i postarać się do nich zastosować, bo bez tego ani rusz http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki  

Dodatkowo musi Pani wiedzieć, że żadna zdrowa i skuteczna dieta nie da efektów natychmiast. Powinna Pani uzbroić się w cierpliwość i poświęcić trochę czasu i energii na utratę zbędnych kilogramów. Jednak nie oznacza to, że zdrowe odchudzanie jest pełne wyrzeczeń i poświęcania całego wolnego czasu i pieniędzy. Jeśli ma Pani problem ze zmobilizowaniem się oraz ustawieniem dla siebie diety proponuję udać się do poradni dietetycznej, gdzie specjalista ułoży specjalny plan odchudzania.

Proszę również pamiętać też o regularnej aktywności fizycznej, co najmniej 3 razy w tygodniu po 30 minut.

Pozdrawiam.

Dietetyk w poradni dietetycznej JeszFresh w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy