Dieta Dukana połączona z dodatkową porcją białka będzie skuteczna?

Mam 42 lata, 159 wzrostu, 68 kg wagi. Moim odwiecznym problemem są słodycze i wieczorne objadanie się... co jakiś czas stosuję diety zbijając zbędne kg. Raz jest z tym lepiej, raz gorzej - ostatnio zauważyłam, że waga bardzo słabo spada, nawet gdy stosuję drakońskie diety i ćwiczę na skakance. Ostatnio dużo się słyszy o Diecie Dukana, przymierzam się do jej zastosowania - zastanawiam się jeszcze nad zakupem diety proteinowej wysokobiałkowej 90% w proszku (koktajle) - czy to można połączyć i czy da oczekujące rezultaty?

42 LAT ponad rok temu

Witam,

Efektem rygorystycznych diet odchudzających jest znaczne spowolnienie tempa przemiany materii, a tym samym wolna utrata tkanki tłuszczowej. Na początku ich stosowania tracimy zwykle wodę oraz masę mięśniową, natomiast tłuszcz spalany jest po około 10 dniach, kiedy to następuje koniec diety. W ten sposób widać, że efekty utracie tkanki tłuszczowej są żadne, mimo że waga wskazuje mniej kilogramów.

Dodatkowo po tak ograniczających kalorie dietach w 99% występuje efekt jojo, ponieważ przyjmując ponownie większe ilości pożywienia masa ciała się zwiększa (ponieważ tempo metabolizmu jest zbyt powolne). Wniosek z tego taki, że nie powinno się stosować popularnych diet odchudzających, które nie służą ani naszej sylwetce, ani zdrowiu.

Proszę się zastanowić czy warto zaczynać następną cudowną dietę, czy może wybrać się do profesjonalnego dietetyka, który pomoże zrzucić zbędne kilogramy na stałe. Dieta Dukana owszem daje efekty, jest to jednak dieta ograniczająca podaż węglowodanów, które powinny być podstawą naszego codziennego jadłospisu. Dodatkowo nie nadaje się dla osób z jakimikolwiek dolegliwościami zdrowotnymi, bądź kobiet przed i po menopauzie, a także osób w wieku dojrzewania. Świadczy to tym, że nie jest oparta na zdrowych nawykach żywieniowych i nie warto jej stosować.

Proszę nie łączyć również tej diety z odżywkami białkowymi, ponieważ i tak podaż białka w diecie dukana jest ponad 2 razy większa niż się zaleca, a dodatkowe białko z odżywek jeszcze pogorszy sprawę. Nadmiar białka obciąża bowiem wątrobę oraz nerki, co jest bardzo niebezpieczne w skutkach.

Jeśli chce Pani zacząć stosować dietę, przy której nie wystąpi efekt jojo proszę wybrać się do poradni dietetycznej. Warto również zapoznać się z zasadami zdrowego żywienia i zacząć je wdrażać w swoje życie http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Pozdrawiam.