Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 6 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Błędy w dietach odchudzających

Dzień dobry. Odradzam stosowania diet typu Dukan. Jest to dieta niefizjologiczna, która pogarsza prace m.in. wątroby i nerek. Najczęściej powoduje spadek masy ciała, ale również jej ponowny wzrost. Polecam zapoznać się z ogólnymi zasadami prawidłowego żywienia, które można znaleźć w poniższej zakładce http://diet-coaching.xaa.pl/jestes-tym-co-jesz-zadbaj-o-swoje-zdrowie-wyglad/
Zapraszam do zadawania pytań. Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Dietetyk medyczny. Absolwentka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.
0

Witam serdecznie,

Mam bardzo wielu pacjentów po diecie Dukana, którzy zakwasili swój organizm, nabyli rożnego rodzaju schorzeń miedzy innymi nerek. Dana dieta nie musi być niebezpieczna dla każdego jednak obserwuję wiele przypadków przy których jednak pojawiły się negatywne skutki. W diecie występuje zdecydowanie za duża ilość białka, które spożywane w nadmiarze może nam szkodzić. Efekty diety są najczęściej zadowalające ponieważ pacjenci chudną ale bardzo często pojawia się efekt jojo.
Moim zdaniem lepiej zadbać o zdrowe nawyki żywieniowe, skupić się na pełnowartościowej i odpowiednio zbilansowanej diecie a nie eksperymentować.
Jeżeli miałaby Pani problem z dostosowaniem diety do swojego zapotrzebowania zachęcam do kontaktu. Ułożenie indywidualnie dostosowanej do Pani potrzeb diety wymaga spotkania osobistego, w celu przeprowadzenia odpowiednich pomiarów lub kontaktu drogą mailową w celu wypełnienia szczegółowego wywiadu zdrowotnego i żywieniowego.

W razie dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk

Specjalista w zakresie dietetyki.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy