Zapytaj lekarza

7 4 0 , 3 6 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ekologiczne warzywa i owoce

Szanowna Pani,
Dieta Dukana przynosi pożądane efekty w postaci stosunkowo szybkiej utraty masy, ale nie spotkałam się z przypadkami, w których jej zaprzestanie nie skutkowałoby efektem jo-jo. Jest on praktycznie nie do uniknięcia, gdyż dieta ta (jak każda dieta jednoskładnikowa) ma tendencję do zaburzania metabolizmu, a powrót do prawidłowego funkcjonowania organizmu jest bardzo długotrwały (dłuższy niż gdyby zdecydowała się Pani na dietę opartą na deficycie kalorycznym). Ponadto dieta Dukana należy do jednych z najbardziej "niezdrowych" pomysłów na odchudzanie, gdyż wysoka zawartość białka w diecie prowadzi do zakwaszenia organizmu i obiążenia układu wydalniczego (nerek), a w konsekwencji do wielu poważnych chorób. Jeżeli poszukuje Pani skutecznego i bezpiecznego sposobu na odchudzanie polecam skonsultować się ze specjalistą, gdyż jest wiele indywidualnych czynników które należy wziąć pod uwagę aby uzyskać trwały efekt. Życzę powodzenia.

Specjalistka żywienia człowieka. Udziela porad dietetycznych.
0

Dzień dobry!

Odradzam stosowania diety Dukana. Jest to dieta niefizjologiczna, która może pogorszyć stan zdrowotny organizmu (zaburza prace m.in. wątroby i nerek). Najczęściej powoduje spadek masy ciała, ale również jej ponowny wzrost.

Polecam zapoznać się z ogólnymi zasadami prawidłowego żywienia, które można znaleźć w poniższej zakładce http://diet-coaching.xaa.pl/jestes-tym-co-jesz-zadbaj-o-swoje-zdrowie-wyglad/

Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska

Dietetyk medyczny. Absolwentka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy