Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 2 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zasady bezpiecznego stosowania diety Dukana

Witam ;) Rozpoczęłam dzisiaj dietę Dukana. Chciałam dowiedzieć się, czy jest ona bezpieczna dla organizmu oraz, czy w oczach dietetyka jest poprawna i jakich zasad należy przestrzegać w niej najbardziej. Zależy mi na szybkiej odpowiedzi. Pozdrawiam ;) Weronika
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Błędy w dietach odchudzających

Witam Panią,

Zdecydowanie ODRADZAM stosowania danej diety!!! Najczęściej kończy się efektem jo-jo i problemami ze zdrowiem. Wiele moich pacjentek jest właśnie po diecie Dukana i z pewnością nigdy nie powtórzyłyby tego błędu.

Proszę zadbać o zdrową dietę i aktywność fizyczną a osiągnie Pani swój cel bezpiecznie i bez uszczerbku na zdrowiu.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Specjalista w zakresie dietetyki.
0

Witam serdecznie,

Niestety nie polecałabym tej diety. Diety wysokobiałkowe znacznie obciążają nerki. Białko co prawda sprawia, że odczuwamy sytość jednak zbyt duża ilość i zaleganie w organizmie może powodować wzdęcia lub zaparcia. Dodatkowo jest ubogo błonnikowa i monotonna, a co z tym idzie niedobowa. Jednak przy jej stosowaniu bardzo ważne jest zrobienie sobie badań i sprawdzenie stanu zdrowia przed jej rozpoczęciem. Ważne jest także wypijanie odpowiedniej ilości PŁYNÓW. Polecałabym mimo wszystko dokładną analizę dotychczasowego sposobu żywienia i skorzystanie z urozmaiconej diety opartej na zasadach racjonalnego żywienia i aktywność fizyczną.

Pozdrawiam

0

Dzień dobry!

Odradzam stosowania diet typu Dukan. Jest to dieta niefizjologiczna, która może wpłynąć na pogorszenie pracy m.in. wątroby i nerek (ze względu na dużą zawartość białka i ograniczenie węglowodanów). Stosowanie tej diety najczęściej powoduje początkowy spadek masy ciała, ale również jej ponowny wzrost po niedługim czasie.
Polecam zapoznać się z ogólnymi zasadami prawidłowego żywienia, które można znaleźć w poniższej zakładce //diet-coaching.xaa.pl/jestes-tym-co-jesz-zadbaj-o-swoje-zdrowie-wyglad/

Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska

Dietetyk medyczny. Absolwentka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy