Efekt jojo po diecie Dukana

Witam! Stosowałam dietę Dukana kilka miesięcy i osiągnęłam zamierzony efekt. Niestety zakończyłam ją po 3 fazie i w nawet niezbyt krótkim czasie połowa zgubionych kilogramów powróciła. Czy mogę po ponad roku zastosować ją jeszcze raz i oczekiwać spodziewanego efektu? Bardzo proszę o odpowiedź.

Witam! Dieta Dukana tak jak wiele spośród innych popularnych diet może powodować efekt jojo. Odradzam jej stosowanie właśnie ze względu na powracające kilogramy jak i niekorzystne działanie na nasz organizm. Znacznie skuteczniejsze będzie wprowadzenie na stałe prawidłowych nawyków żywieniowych, na stałe. Nie powinno być to dużym wyzwaniem, a z pewnością pomoże stracić zbędne kilogramy. Musi Pani jednak wiedzieć, że gdy znów powróci Pani do dawnych nawyków efekt jojo zawsze będzie się pojawiał. Jako dietetyk mogę dać wskazówki i rady jak postępować, jednak warto wiedzieć, że to Pani jest odpowiedzialna za powodzenie i skuteczność w utracie masy ciała. Jeśli brakuje odpowiedniej motywacji lub pomysłów na zdrowe posiłki warto udać się do poradni dietetycznej po profesjonalną pomoc i wsparcie, bo właśnie to jest w zmianie nawyków żywieniowych najważniejsze. Warto zacząć od drobnych zmian, aby nie zniechęcić się zbyt szybko oraz po to, aby organizm miał odpowiednio dużo czasu w przystosowaniu się do tych zmian. Na początku warto wiedzieć jak należy jeść, a dopiero potem co należy jeść. Powinniśmy jeść regularnie, co około 3 godziny, do 4-5 małych objętościowo posiłków dziennie. W ten sposób zapewnimy stały dopływ energii do naszego organizmu, która zostanie wykorzystana, a nie przekształcona w tkankę tłuszczową, jak to się dzieje gdy zjadamy 3 wielkie posiłki w ciągu dnia. Nie należy jeść przed telewizorem, podczas czytania książki czy magazynu, podczas jazdy samochodem itp. – świadome jedzenie jest najważniejszą zasadą skutecznej utraty masy ciała. Gdy nie myślimy o jedzeniu i robimy to mimochodem często jemy znacznie większe porcje, bardziej kalorycznego jedzenia. Posiłek należy jeść przy stole, zjeść tyle ile mieliśmy zamiar i wstać od stołu. Należy jeść wolno, dzięki temu szybciej będziemy czuli się nasyceni. Proszę również zapoznać się z informacjami dostępnymi na naszej stronie http://portal.abczdrowie.pl/najczestsze-bledy-zywieniowe http://portal.abczdrowie.pl/jakie-sa-zasady-zdrowego-odchudzania http://portal.abczdrowie.pl/podstawowe-zasady-zdrowego-odchudzania http://portal.abczdrowie.pl/jak-schudnac-skutecznie Pozdrawiam serdecznie, Aleksandra Kilen-Zasieczna