Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 2 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Efekt jojo po diecie Dukana

Witam! Stosowałam dietę Dukana kilka miesięcy i osiągnęłam zamierzony efekt. Niestety zakończyłam ją po 3 fazie i w nawet niezbyt krótkim czasie połowa zgubionych kilogramów powróciła. Czy mogę po ponad roku zastosować ją jeszcze raz i oczekiwać spodziewanego efektu? Bardzo proszę o odpowiedź.

KOBIETA, 62 LAT ponad rok temu

Czemu nie możemy schudnąć?

Mordercze treningi, rygorystyczna dieta, a waga ani drgnie? Wiele osób ma problem ze schudnięciem. Obejrzyj film i dowiedz się, co może być tego przyczyną.

Witam! Dieta Dukana tak jak wiele spośród innych popularnych diet może powodować efekt jojo. Odradzam jej stosowanie właśnie ze względu na powracające kilogramy jak i niekorzystne działanie na nasz organizm. Znacznie skuteczniejsze będzie wprowadzenie na stałe prawidłowych nawyków żywieniowych, na stałe. Nie powinno być to dużym wyzwaniem, a z pewnością pomoże stracić zbędne kilogramy. Musi Pani jednak wiedzieć, że gdy znów powróci Pani do dawnych nawyków efekt jojo zawsze będzie się pojawiał. Jako dietetyk mogę dać wskazówki i rady jak postępować, jednak warto wiedzieć, że to Pani jest odpowiedzialna za powodzenie i skuteczność w utracie masy ciała. Jeśli brakuje odpowiedniej motywacji lub pomysłów na zdrowe posiłki warto udać się do poradni dietetycznej po profesjonalną pomoc i wsparcie, bo właśnie to jest w zmianie nawyków żywieniowych najważniejsze. Warto zacząć od drobnych zmian, aby nie zniechęcić się zbyt szybko oraz po to, aby organizm miał odpowiednio dużo czasu w przystosowaniu się do tych zmian. Na początku warto wiedzieć jak należy jeść, a dopiero potem co należy jeść. Powinniśmy jeść regularnie, co około 3 godziny, do 4-5 małych objętościowo posiłków dziennie. W ten sposób zapewnimy stały dopływ energii do naszego organizmu, która zostanie wykorzystana, a nie przekształcona w tkankę tłuszczową, jak to się dzieje gdy zjadamy 3 wielkie posiłki w ciągu dnia. Nie należy jeść przed telewizorem, podczas czytania książki czy magazynu, podczas jazdy samochodem itp. – świadome jedzenie jest najważniejszą zasadą skutecznej utraty masy ciała. Gdy nie myślimy o jedzeniu i robimy to mimochodem często jemy znacznie większe porcje, bardziej kalorycznego jedzenia. Posiłek należy jeść przy stole, zjeść tyle ile mieliśmy zamiar i wstać od stołu. Należy jeść wolno, dzięki temu szybciej będziemy czuli się nasyceni. Proszę również zapoznać się z informacjami dostępnymi na naszej stronie http://portal.abczdrowie.pl/najczestsze-bledy-zywieniowe http://portal.abczdrowie.pl/jakie-sa-zasady-zdrowego-odchudzania http://portal.abczdrowie.pl/podstawowe-zasady-zdrowego-odchudzania http://portal.abczdrowie.pl/jak-schudnac-skutecznie Pozdrawiam serdecznie, Aleksandra Kilen-Zasieczna

Dietetyk w poradni dietetycznej JeszFresh w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy