Zaskakujące objawy w czasie odchudzania? Pomocy

Dzień dobry. Jestem 27 letnią kobietą. Od 03 stycznia odchudzam się na diecie proteinowej Dr. Dukana. Po pierwszej fazie kontynuuje drugą lecz pojawiły się komplikacje związane z brakiem miesiączki. Czuję się dobrze a test ciążowy dał wynik negatywny. Jednak od dwóch dni bolą mnie piersi oraz lekki ból w okolicach lewej nerki. Czytałam, że dietę taką na krótki kilkudniowy okres można przerwać więc bardzo logicznie dostarczyłam organizmowi potrzebnych kalorii, witamin oraz energii poprzez zdrowe żywienie. Jednak miesiączka ani z nią związane elementy nie nadeszły. Pojawiła się suchość pochwy oraz właśnie ból piersi. Powtórzyłam test ciążowy ale nadal wynik negatywny. Nie wiem co robić. Co o tym sądzicie? czy warto wrócić do normalnego żywienia? Schudłam w przeciągu 2 miesięcy 8 kg z 70 na 62 i waga się utrzymuje. Dziękuje za odpowiedź. Boję się jednak iż to jednak ciąża.

KOBIETA ponad rok temu

Witam,

Powinna Pani wiedzieć, że mając jakiekolwiek problemy zdrowotne nie powinno stosować się diety dukana. Nadmiar białka jest bardzo niekorzystny dla naszego zdrowia. Skuteczna dieta, to dieta zbilansowana i urozmaicona.

Warto zwrócić się do lekarza w celu wykluczenia ciąży oraz zrobić dodatkowe badania krwi.
Powinna Pani zacząć wprowadzać zdrowe nawyki żywieniowe, ponieważ bez nich nie straci się zbędnych kilogramów. Proszę zacząć od spożywania posiłków co 2-3 godziny. Oznacza to około 4-5 posiłków w ciągu dnia. Muszą być one regularne i częste, ale małe objętościowo, dzięki czemu organizm będzie otrzymywał paliwo do pracy wtedy kiedy potrzebuje i nie będzie musiał go więcej gromadzić w postaci tkanki tłuszczowej.

Paradoksalnie jedz częściej – schudniesz! Proszę pamiętać o tym. Drugą żelazną zasadą jest spożywanie pierwszego posiłków najpóźniej godzinę po obudzeniu się, dzięki temu przyspieszysz przemianę materii i pobudzisz organizm do pracy. Jedząc pierwszy posiłek o 13 powoduje Pani tylko to, że organizm gromadzi go później w postaci tkanki tłuszczowej, zamiast spalić. Proszę zapoznać się z resztą nawyków żywieniowych i postarać się do nich zastosować, bo bez tego ani rusz http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Dodatkowo musi Pani wiedzieć, że żadna zdrowa i skuteczna dieta nie da efektów natychmiast. Powinna Pani uzbroić się w cierpliwość i poświęcić trochę czasu i energii na utratę zbędnych kilogramów. Jednak nie oznacza to, że zdrowe odchudzanie jest pełne wyrzeczeń i poświęcania całego wolnego czasu i pieniędzy. Jeśli ma Pani problem ze zmobilizowaniem się oraz ustawieniem dla siebie diety proponuję udać się do poradni dietetycznej, gdzie specjalista ułoży specjalny plan odchudzania.

Proszę również pamiętać też o regularnej aktywności fizycznej, co najmniej 3 razy w tygodniu po 30 minut. Przykładowe ćwiczenia na określone partie ciała znajdzie Pani na naszej stronie www.abccwiczenia.pl

Pozdrawiam.