Bardzo chciałabym schudnąć - pomocy

Witam, bardzo proszę o pomoc, ponieważ nie wiem od czego zacząć. Mam 29 lat, 176 cm wzrostu i 90 kg wagi. Chciałabym bardzo schudnąć, ale nie wiem od czego zacząć, jaka dieta dla mnie byłaby najlepsza i ćwiczenia. Czuję się strasznie z tym, że jestem taka gruba, czuję się ociężała, bardzo szybko się denerwuje, patrząc w lusterko, sama siebie nienawidzę. Bardzo proszę o pomoc. Z góry dziękuję. Aga

29 LAT ponad rok temu

Witam.

Na początku powinna Pani sobie uświadomić, że odchudzanie nie musi polegać na ciągłych wyrzeczeniach i ograniczaniu jedzenia. Owszem, powinniśmy unikać słodyczy, produktów typu fast food, gazowanych napoi, tłustych potraw, ale w niczym nie należy przesadzać. Jeśli wiemy, że nie jesteśmy w stanie zrezygnować z jednej z wyżej wymienionych potraw, należy jeść ją, ale znacznie rzadziej i w mniejszych ilościach. Proszę zaplanować sobie, że np. raz na 2 tygodnie można jeść słodycze, ale niech to będą 3 kawałki czekolady, a nie całe opakowanie. We wszystkim należy zachować umiar.

Dodatkowo bardzo ważna jest motywacja, której Pani nie straci, jeśli od czasu do czasu pozwoli sobie na smakołyk. Powinna Pani również poszukać tzw. odchudzonych przepisów na swoje ulubione potrawy, dzięki czemu będzie Pani jadła zdrowiej i smaczniej.

Mimo to najważniejsze jest połączenie zdrowego jadłospisu z aktywnością fizyczną (zwłaszcza przy małych grzeszkach). Jest to bardzo ważne nie tylko, aby stracić zbędne kilogramy i uzyskać pożądaną masę ciała, ale żeby zachować zdrowie, kondycję fizyczną i psychiczną.

Myślę, że Pani błędem jest brak prawidłowych nawyków żywieniowych. Aby skutecznie pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej, należy połączyć regularną aktywność ze zdrowym odżywianiem. Nie mówię tu o stosowaniu restrykcyjnych diet odchudzających, ale prawidłowych nawykach.

Moja rada jest taka, aby udać się do specjalisty dietetyka, który ułoży dla Ciebie odpowiedni program żywieniowy, pomoże uporać się z nadwagą i nauczy, jak zdrowo się odżywiać. Odchudzanie na własną rękę nie jest korzystne. Możesz jednak już od dziś zacząć zdrowo się odżywiać.

Równie ważne jest właściwe odżywianie. Kluczem do redukcji masy ciała jest regularne spożywanie posiłków. Prawidłowa dieta powinna dostarczać wszystkich niezbędnych składników odżywczych oraz odpowiedniej ilości energii. Niekiedy wystarczy wyeliminować kilka produktów spożywczych oraz przestać popełniać błędy żywieniowe.

Powinna Pani zapoznać się ze zdrowymi nawykami żywieniowymi i do nich się stosować. Znajdzie je Pani w artykułach http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki oraz http://portal.abczdrowie.pl/7-sposobow-na-zrzucanie-wagi-bez-diety

Pozdrawiam.