Zapytaj lekarza

7 4 2 , 0 7 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak schudnąć szybko, ale bez tabletek odchudzających?

Witam, Mam 14 lat i ważę około 63 kg. Mój wzrost to 162,5 cm. Mam poważne kompleksy, jeżeli chodzi o moją figurę! Na moim brzuchu pojawiły się fałdki. Szczególnie w górnej partii brzucha widać, co jest najgorsze! Jak mogę pozbyć się tych okrągłości, ale nie zatruwać się żadymi zbędnymi dietami. Zależy mi też na czasie. :)
14 LAT ponad rok temu

Czy dieta cud istnieje?

Wiele osób, które chciałyby schudnąć, liczą, że w końcu trafią na cudowną dietę. Chcą zrzucić zbędne kilogramy bez zbędnego wysiłku. Czy to możliwe? Obejrzyj film i sprawdź.

Witam,

Najpierw powinnaś sobie uświadomić, że odchudzanie nie musisz polegać na ciągłych wyrzeczeniach i ograniczaniu jedzenia. Owszem powinnaś unikać słodyczy, produktów typu fast-food, gazowanych napoji, tłustych potraw, ale w niczym nie należy przesadzać. Jeśli wiesz, że nie jesteś w stanie zrezygnować z jednej w wyżej wymienionych potraw, jedz ją, ale znacznie rzadziej i w mniejszych ilościach. Zaplanuj sobie, że możesz jeść słodycze np. raz na 2 tygodnie, ale niech to będą 3 kawałki czekolady, a nie całe opakowanie. We wszystkim należy zachować umiar. Dodatkowo bardzo ważna jest motywacja, której nie stracisz, jeśli od czasu do czasu pozwolisz sobie na smakołyk. Powinnaś również poszukać tzw. odchudzonych przepisów na swoje ulubione potrawy, dzięki czemu będziesz jadła zdrowiej i smaczniej.

Mimo to najważniejsze jest połączenie zdrowego jadłospisu z aktywnością fizyczną (zwłaszcza przy małych grzeszkach). Jest to bardzo ważne nie tylko, aby stracić zbędne kilogramy i uzyskać pożądana masę ciała, ale żeby zachować zdrowie, kondycję fizyczną i psychiczną.

Pamiętaj, że jesteś w wieku dojrzewania i cały czas rośniesz i się rozwijasz, ale nie możesz dopuścić do skrajnej nadwagi czy otyłości, ponieważ nie tylko wpłynie to na Twoją sylwetkę, ale i samoocenę oraz pogorszenie zdrowia (często bardzo poważne). Dlatego bardzo ważne jest uprawianie sportów. Nie powinnaś się wstydzić, spójrz naokoło ile osób jest cięższych od Ciebie i chodzi z podniesioną głową?

Zajrzyj na stronę poświęconą aktywności fizycznej www.abccwiczenia.pl oraz przeczytaj artykuł dotyczący zdrowym nawykom żywieniowym i postarać się do nich zastawać http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Pozdrawiam.

Dietetyk w poradni dietetycznej JeszFresh w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy