Czy mam dobrą wagę w stosunku do mojego wzrostu?

Witam, Mam 13 lat, mój wzrost to 154 cm, a waga 50 kg. Wcześniej nie podejmowałam żadnego odchudzania. Posiłki jadam nieregularnie. Czy to ma wpływ na moją wagę? Pozdrawiam, Anna
13 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,

na siatkach centylowych stosunku masy ciała do wzrostu znajdujesz się między 50 a 75 centylem, co oznacza wartość prawidłową. Dobrze, że nie podejmowałaś żadnego odchudzania, ponieważ w Twoim wieku jest to zabronione. Teraz powinnaś się skupić na zdrowym odżywianiu i regularnej aktywności fizycznej.

Regularne posiłki są bardzo ważne dla utrzymania prawidłowej masy ciała. Rozłożenie całodziennej diety na 5 porcji spożywanych w regularnych odstępach pozwala utrzymać stały poziom cukru we krwi, dzięki czemu rzadsze są napady nagłego głodu. Jeśli posiłki są spożywane w długich odstępach, organizm zamiast spalać, zaczyna magazynować to, co dostanie i odkłada to w postaci tkanki tłuszczowej. Jeśli posiłki są ponadto obfite, to trudniej jest je strawić i pokarm może długo zalegać w jelitach.

Dzięki piramidzie żywienia poznasz prawidłowe nawyki żywieniowe:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite...

Pozdrawiam