Jeden posiłek dziennie a odchudzanie

Mam 13 lat, około 170cm wzrostu i ważę niewiele ponad 50kg. Chciałabym się dowiedzieć, czy jedząc jeden posiłek dziennie i ćwicząc regularnie, mogę schudnąć?
13 LAT ponad rok temu

Moja Droga, Prawidłowe odchudzanie to spożywanie posiłków co najmniej 3-5 razy dziennie, w regularnych odstępach czasu. Jedząc 1 posiłek dziennie organizm odkłada kalorie na gorsze czas i nie spala zgromadzoną tkankę tłuszczową. Nie da się zdrowo schudnąć/ bez efektu jojo/ osłabienia jedząc tylko 1 posiłek dziennie. Minimalna ilość kalorii którą należy dostarczać organizmowi to 1200 kcal. Mniejsza ilość oraz duży wysiłek fizyczny negatywnie wpływa na zdrowie. Ponadto patrząc na Twoją wagę ciała i wzrost to NIE POWINNAŚ się odchudzać. Twoje obecne BMI wynosi 17,2 a to już jest wychudzenie. Norma BMI - 18,5 - 24,9. Pozdrawiam, Aneta Kościołek

Witam serdecznie,
stanowczo nie zalecam dla Ciebie odchudzania. Twoja masa ciała przy podanym wzroście wskazuje na niedowagę. Jeśli jeszcze bardziej będziesz tracić swoją masę ciała - wtedy zaczną pojawiać się niemiłe problemy zdrowotne.
W każdym razie - spożywanie jednego posiłku dziennie jest jak najbardziej niewskazane, również przy odchudzaniu (nie pomaga w tym).
Zaznaczam, bardzo ważne jest abyś się nie odchudzała, bo może mieć to w przyszłości przykre konsekwencje.