Zapytaj lekarza

1 , 0 3 1 , 3 7 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dwa posiłki podczas odchudzania

Moja dieta polega na tym,że jem dwa posiłki dziennie,czyli śniadanie i obiad a kolacji już nie.Dodatkowo ćwiczę rano i wieczorem aby przyśpieszyć spalanie tkanki tłuszczowej.Czy taki sposób nie zaszkodzi mi?
ponad rok temu

Dieta śródziemnomorska a serce

Dieta śródziemnomorska dostarcza organizmowi odpowiednią ilość tłuszczu, energii, błonnika oraz wiele witamin i składników mineralnych. Zawiera dużo warzyw, owoce, ryby morskie, a główne źródło tłuszczu w tej diecie stanowi oliwa z oliwek. O jej wpływie na nasze zdrowie opowiada prof. dr hab. Zbigniew Gaciong, internista.

Witam serdecznie,
spożywanie tylko dwóch posiłków dziennie jest sporym błędem.
Jeśli zależy Pani na spaleniu tkanki tłuszczowej i utracie masy ciała - w tym przypadku jest to bardzo utrudnione. Otóż jeśli spożywa Pani dwa posiłki - organizm przestawia się na tryb oszczędzania i magazynuje "zdobyty" pokarm na okres "głodu", co sprawia że intensywniej odkłada spożyte posiłki w tkankę tłuszczową. W przypadku gdyby ilość posiłków była większa i spożywana regularnie - organizm przystosowałby się do regularnego użytkowania energii z nich pochodzących.

Dietetyk, specjalista dietoterapii chorób sercowo-naczyniowych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy