Dwa posiłki podczas odchudzania

Moja dieta polega na tym,że jem dwa posiłki dziennie,czyli śniadanie i obiad a kolacji już nie.Dodatkowo ćwiczę rano i wieczorem aby przyśpieszyć spalanie tkanki tłuszczowej.Czy taki sposób nie zaszkodzi mi?
ponad rok temu

Witam serdecznie,
spożywanie tylko dwóch posiłków dziennie jest sporym błędem.
Jeśli zależy Pani na spaleniu tkanki tłuszczowej i utracie masy ciała - w tym przypadku jest to bardzo utrudnione. Otóż jeśli spożywa Pani dwa posiłki - organizm przestawia się na tryb oszczędzania i magazynuje "zdobyty" pokarm na okres "głodu", co sprawia że intensywniej odkłada spożyte posiłki w tkankę tłuszczową. W przypadku gdyby ilość posiłków była większa i spożywana regularnie - organizm przystosowałby się do regularnego użytkowania energii z nich pochodzących.