Propozycja pięciu zdrowych posiłków dziennie

Chciałabym schudnąć parę kilo , ale głodzeniem się zauważyłam , że jeszcze bardziej przytyłam. Chciałabym , żeby ktoś pomógł mi ułożyć dietę tzn. na te 5 posiłków dziennie.
KOBIETA ponad rok temu

Dieta w ciąży

Witaj,
Głodówka to nie jest dobry spoób odchudzania.
Przede wszystkim ważne jest ograniczenie ilości spozytch kalorii do 1200 -1300 w ciągu dnia, a także wyeliminowanie błędów dietetcznych. W tym celu pomogą Ci następujące artykuły: http://portal.abczdrowie.pl/najczestsze-bledy-zywieniowe, http://portal.abczdrowie.pl/zasady-zdrowego-odchudzania. Porady tam zawarte wprowadź w życie. Bardzo mało informacji podajesz odnośnie Twojej wagi oraz wzrostu, na ich podstawie można ustalić należną masę ciała jak również ile kalorii i jakie posiłki powinieneś spożywać. Nie zapomnij że korzystnie w procesie odchudzania są ćwiczenia, gdyż modelują ciało, i ułatwiają spalić tkankę tłuszczową z okolic brzucha, ud, bioder. Pozdrawiam, mgr Aneta Kościołek

Dietetyk, biotechnolog, specjalista ds. zdrowia publicznego. Doktorantka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.
0

Głodówki niestety zawsze prowadzą do efektu jo-jo. Głodówki i restrykcyjne diety prowadzą do proteolizy czyli rozpadu białek mięśniowych, co w efekcie prowadzi do obniżenia przemiany materii i tycia po zakończeniu "diety". Dieta to nie powinna być "akcja" trwająca miesiąc czy dwa, ale zmiana wprowadzona na stałe, unikanie tuczących produktów na rzecz zdrowych. Trudno tu przedstawić dietę, gdyż miejsca na odpowiedź jest mało.

0

Witam. Układam takie programy żywieniowe, lecz to się nie da tak o napisać. Każdy z nas ma inny poziom metabolizmu i inne problemy i cele do zrealizowania. Dlatego ja od takiej osoby biorę tygodniowy rejestr żywienia; do tego przeprowadzam ankietę i dopiero po takich danych układam program żywieniowy. Jeżeli taka opcja Ci nie odpowiada to możesz spróbować skontaktować się z innymi specjalistami; jeżeli jednak chciałabyś skorzystać to daj proszę znać.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty