Spożywanie mleka a tycie

Dzień dobry. Codziennie spożywam mleko w postaci grysiuku (przygotowuje kasze manną na nim), musli oraz kakao. Czy przez wzgląd spożywania codziennie ranno mleka mogę przytyć. Nie chodzi mi o musli i kakao, bo od tego wiem, że tak. Chodzi mi o samo mleko, bo czytałam już różne odpowiedzi. Z góry dziękuję.

Ewa Gonia Dietetyk, Tychy

Od samego mleka się nie tyje.
Proszę pamiętać, że w codziennym jadłospisie przewagę powinny stanowić warzywa i owoce.

Witam Panią,

jeżeli pije Pani mleko do 2% tluszczu to nie będzie Pani po nim tyła. Podstawa to pełnowartościowa i urozmaicona dieta. Jeżeli jadłospis bedzie dobrany prawidłowo a do tego wprowadzi Pani aktywność fizyczną to waga powinna być w porządku.
Proszę zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pani dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Jeżeli miałaby Pani problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk