Jak skutecznie wprowadzić dietę?

Dzień dobry. Zwracam się z prośbą,gdyż chciałabym schudnąć ale nie potrafię przestać jeść. Jem śniadanie,obiad i kolację.W wolnych chwilach nie umiem powstrzymać się od słodyczy,od chleba z czekoladą,po nocach potrafię jest dużo,a nie chciałabym.Moze jakieś tabletki by pomogły ,żeby takiego apetytu nie mieć?Mam 18 lat i ważę ok.58kg.Chciałabym bardzo schudnąć,na siłownię chodzę prawie codziennie.Proszę o pomoc,gdyż chciałabym zacząć dietę ale nie udaje mi się to. Pozdrawiam.

Witam,
najprawdopodobniej Pani dieta jest nieodpowiednia i zbyt mało kaloryczna dlatego Pani podjada. Apetyt na słodycze jest skutkiem źle zbilansowanej diety. Jeżeli jemy nieregularnie, posiłki są ubogie węglowodany złożone - główne źródło energii to organizm zaczyna domagać się energii a Pani sięga po najprostsze jej źródło czyli słodycze- cukry proste. Efekt ,,zastrzyku energetycznego'' się pojawia ale jest bardzo krótkotrwały.
Tabletki tu nie za wiele pomogą. Powinna Pani nauczyć się zdrowego odżywiania.
Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pani dzienne zapotrzebowanie energetyczne.
W razie dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk