Takie osoby, jak Pani nie powinny mieć słodyczy w domu, a sklepy czy alejki ze słodyczami powinny mijać szerokim łukiem. Uzależnienie od słodyczy, jak każde inne, to problem mózgu, ale cierpi całe ciało. Żeby skutecznie i w miarę bezboleśnie odstawić słodycze, należy jeść dużo warzyw (0,5-1 kg/dziennie) i zwiększyć w diecie ilość produktów białkowych (ryb, jaj, mięsa, drobiu, twarogów). Kiedy jednak przychodzi ochota na słodkie, to najlepiej zjeść słodki owoc, a jeśli nie pomoże, to ratować się owocami liofilizowanymi. Pozdrawiam.
Witam.
Wiele osób boryka się z nadmiernym spożyciem słodyczy. Warto spróbować zamienić słodycze na owoce, które są zdrowszą alternatywą dla codziennej przekąski. Do codziennej diety należy włączyć także warzywa i produkty pełnoziarniste, które dostarczają organizmowi sporo błonnika pokarmowego, a tym samym pozostawiają uczucie sytości na dłużej i pomagają ograniczyć pojadanie. Często racjonalna dieta ułatwia walkę z niezdrowymi nawykami, pomaga uzyskać lepsze samopoczucie oraz utracić zbędne kilogramy. Jeśli jest Pani zainteresowana konsultacją zapraszam do kontaktu.
Witam Panią,
Ja zawsze powtarzam, że słodycze to nałóg i im więcej ich jemy tym większą odczuwamy na nie ochotę. Po zjedzeniu słodyczy gwałtownie rośnie poziom cukru w naszym organizmie. Szybko wzrasta również poziom insuliny, która ,,trawi'' cukry i tak jak one szybko wzrosły tak szybko spadają i w momencie nagłego spadku cukru my odczuwamy głód na słodycze. W ten sposób powstaje błędne koło a każdy kawałek czekolady napędza kolejny. Proszę z tym walczyć a zobaczy Pani że się od słodyczy odzwyczai i za jakiś czas powie że mogą nie istnieć
apetyt na słodycze jest również skutkiem źle zbilansowanej diety. Jeżeli jemy nieregularnie, posiłki są ubogie węglowodany złożone - główne źródło energii to organizm zaczyna domagać się energii a Pani sięga po najprostsze jej źródło czyli słodycze- cukry proste. Efekt ,,zastrzyku energetycznego'' się pojawia ale jest bardzo krótkotrwały.
Proszę zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pani dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Jeżeli miałaby Pani problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Jak zmniejszyć duży apetyt na słodycze? – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Nadmierny apetyt na słodycze – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Jak opanować ochotę na podjadanie słodyczy? – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Jak można powstrzymać apetyt na słodycze? – odpowiada mgr inż. Katarzyna Krupińska
- Czym można zastąpić słodycze? – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Jak ograniczyć chęć na słodycze? – odpowiada Małgorzata Panek
- Zbyt duża waga u 24-latki – odpowiada Mgr Joanna Grupińska
- Jak skutecznie ograniczyć apetyt na słodycze? – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Jak hamować apetyt na słodycze i chipsy? – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Otyłość i problem z jedzeniem słodyczy – odpowiada Mgr Adrian Kowalewski
artykuły
Cukry proste - charakterystyka, podział, występowanie, wpływ cukrów prostych na zdrowie człowieka
Cukry proste należące do grupy węglowodanów, mogą
Acesulfam K - czy jest szkodliwy?
Acesulfam K to związek chemiczny i substancja słod
Najgorsze jedzenie na upalny dzień. Będziesz ociężały i ospały
Gdy żar leje się z nieba, ochota na jedzenie jest