Zapytaj lekarza

7 4 2 , 1 3 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Otyłość i problem z jedzeniem słodyczy

Witam , mam problem od dziecka walcze z nadwaga teraz zamieniło sie to już w otyłość . Mam 20 lat waże okolo 88kg , mój problem polega na tym że moje diety trwaja krótko nie umiem nad tym zapanować , nie jem dużo ,ale mam problem z jedzeniem słodyczy . Potrafie wydac na nie ostatnie pieniądze jestem zalamana jem je po kryjomu co mam zrobić ?
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Otyłość w Polsce

Na pewno zbilansowanie diety i wprowadzenie 4-5 posiłków dziennie o odpowiedniej kaloryczności (zapewniającej jednocześnie redukcje masy ciała) zminimalizowałoby napady głodu i chęć na słodycze. Trzeba się przygotować, że nie będzie to okres tygodnia lub dwóch. Zmiana nawyków żywieniowych wymaga sporego zaangażowania, natomiast jest jedyną gwarancją sukcesu uzyskania prawidłowej masy ciała, a co ważniejsze, utrzymania jej i zapobiegania powstania efektu jojo. Musi Pani zmienić podejście do odchudzania i nie traktować go jako krótkiego okresu przejściowego. Diety restrykcyjne, głodówki, monoskładnikowe - to działania krótkofalowe i nieskuteczne. Zachęcamy Panią do wizyty u doświadczonego dietetyka, który na podstawie szczegółowego wywiadu nie tylko przygotuje dla Pani odpowiednią terapię żywieniową, ale także, co istotne, pomoże w jej realizacji.

Poradnia Dobry Dietetyk Toruń
tel. 887 433 444

Absolwent dietetyki na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.
0

Witam Panią,
Ja zawsze powtarzam, że słodycze to nałóg i im więcej ich jemy tym większą odczuwamy na nie ochotę. Po zjedzeniu słodyczy gwałtownie rośnie poziom cukru w naszym organizmie. Szybko wzrasta również poziom insuliny, która ,,trawi'' cukry i tak jak one szybko wzrosły tak szybko spadają i w momencie nagłego spadku cukru my odczuwamy głód na słodycze. W ten sposób powstaje błędne koło a każdy kawałek czekolady napędza kolejny. Proszę z tym walczyć a zobaczy Pani że się od słodyczy odzwyczai i za jakiś czas powie że mogą nie istnieć
apetyt na słodycze jest również skutkiem źle zbilansowanej diety. Jeżeli jemy nieregularnie, posiłki są ubogie węglowodany złożone - główne źródło energii to organizm zaczyna domagać się energii a Pani sięga po najprostsze jej źródło czyli słodycze- cukry proste. Efekt ,,zastrzyku energetycznego'' się pojawia ale jest bardzo krótkotrwały.
Proszę zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pani dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Jeżeli miałaby Pani problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:

tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Specjalista w zakresie dietetyki.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy