Zapytaj lekarza

7 3 6 , 9 2 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak szybko wyleczyć się z uzależnienia od słodyczy?

Jak wyleczyć się z uzależnienia od słodyczy? Uzależnienie to w ostatnim czasie ciągle wzrasta, czasami dochodzi nawet do tego, że jem słodycze zamiast normalnych posiłków. Boję się o konsekwencje tego, ale bardzo ciężko mi się powstrzymywać. Ostatnio czuję się coraz słabiej i gorzej, podejrzewam, że to głównie wina diety, która coraz bardziej ubożeje. Jestem mloda, nie chcę za parę lat zachorować z powodu cukru. Jak sobie pomóc?
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Czy dieta cud istnieje?

Wiele osób, które chciałyby schudnąć, liczą, że w końcu trafią na cudowną dietę. Chcą zrzucić zbędne kilogramy bez zbędnego wysiłku. Czy to możliwe? Obejrzyj film i sprawdź.

Dzień dobry,
Bardzo dobrze, ze już teraz zwraca Pani uwagę na swój problem, tego typu uzależnienia nie mijają same, a wręcz pogłębiają się, dlatego warto jak najszybciej je zwalczyć. W przeciwnym razie rzeczywiście mogą doprowadzić do poważnych chorób. Istnieje wiele sposobów radzenia sobie z napadami na słodycze. Kilka najprostszych do zastosowania opisałam w bezpłatnym poradniku, który można pobrać pod tym linkiem: http://madame.fit/doc/Sugarfree.pdf
Znajdzie tak Pani także przepisy na zdrowe odpowiedniki popularnych słodyczy. Zapraszam do korzystania.
Joanna Penza
madame.fit

Doradca żywieniowy, założycielka marki Madame.FIT i motywatorka.
0

Witam Panią,
jeżeli sama Pani widzi że jest problem to najlepiej zgłosić się do psychologa. On powinien Pani pomóc. Obawiam się że sama Pani sobie z tym nie poradzi. Rzeczywiście słodycze mogą być nałogiem i im więcej ich jemy tym większą odczuwamy na nie ochotę. Po zjedzeniu słodyczy gwałtownie rośnie poziom cukru w naszym organizmie. Szybko wzrasta również poziom insuliny, która ,,trawi'' cukry i tak jak one szybko wzrosły tak szybko spadają i w momencie nagłego spadku cukru my odczuwamy głód na słodycze. W ten sposób powstaje błędne koło a każdy kawałek czekolady napędza kolejny. Proszę z tym walczyć a zobaczy Pani że się od słodyczy odzwyczai i za jakiś czas powie że mogą nie istnieć
Apetyt na słodycze jest również skutkiem źle zbilansowanej diety. Jeżeli jemy nieregularnie, posiłki są ubogie węglowodany złożone - główne źródło energii to organizm zaczyna domagać się energii a Pani sięga po najprostsze jej źródło czyli słodycze- cukry proste. Efekt ,,zastrzyku energetycznego'' się pojawia ale jest bardzo krótkotrwały.
Proszę zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach oraz zgłosić się do psychologa.
Ja ze swojej strony moge pomc w ułożeniu diety. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana to układam indywidualne jadłospisy. Jest to możliwe po osobistej konsultacji - pacjentów przyjmuję w Warszawie lub jeżeli nie ma Pani możliwości dojazdu to przez internet.

tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Specjalista w zakresie dietetyki.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy