Uzależnienie od jedzenia słodyczy

Witam, mam problem ze slodyczami, jem ich bardzo duzo, kilka batonow w ciagu paru godzin, czekolade potrafie zjesc w piec minut, sloik nutelli w pol godziny, w jeden dzien cala blaszke ciasta z kremem, tak wiec sa ta duze ilosci. Po slodyczach nie czuje sie najlepiej, nudnosci, ciezkos na zoladku ale nie moge sie im oprzec mam ciagle ochote na nie Co moze byc tego przyczyną. Oprocz tego staram sie normalnie odzywiac sniadanie obiad, waze 47 kilo przy wzrosie 168 , nie odchudzam sie
KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Czekoladowy mit

Wzrost poziomu cukru we krwi utrudnia walkę z trądzikiem. Najczęściej intensyfikuje objawy. Czy jednak zjedzenie kilku kostek czekolady wpłynie negatywnie na leczenie trądziku?

Droga Pani!
Na szczęście nie ma Pani problemów z nadwagą, ale z wiekiem i z taką ilością spożywanych słodyczy takowe problemy mogą się pojawić. Proponuję, żeby spróbowała Pani zastępować słodycze własnoręcznie wykonanymi wyrobami. Niech to będą np. budyń jaglany, ciastka owsiane, ciasto marchewkowe, serniki jaglane itp. Mnóstwo tego przepisów znajdzie Pani w Internecie, proszę przejrzeć i dopasować je do swoich preferencji smakowych. Dodatkowo proponuję zastępować słodycze owocami - zamiast mieć w domu zapas batonów, proszę mieć zawsze dostępne jabłka, brzoskwinie, banany itp. Zasadniczo, proszę poszukać "zdrowszych" zamienników dotychczas spożywanych słodyczy. Jednakże warto zastanowić się nad przyczyną Pani chęci na tego typu produkty. Może być ona spowodowana zbyt małą kalorycznością normalnie spożywanych posiłków, przez co organizm domaga się źródła energii w postaci węglowodanów prostych. Proponuję spisywać wszystko, co Pani je w ciągu 2-3 kolejnych dni i przeanalizować samej lub przy pomocy dietetyka, czy ilości i jakość spożywanego pożywienia jest dla Pani wystarczająca. Gdyby miała Pani jeszcze pytania, to zapraszam do kontaktu!
Pozdrawiam!
kontakt@dietetycznaodnowa.pl
dietetycznaodnowa.pl

0

Witam Panią,
Ja zawsze powtarzam, że słodycze to nałóg i im więcej ich jemy tym większą odczuwamy na nie ochotę. Po zjedzeniu słodyczy gwałtownie rośnie poziom cukru w naszym organizmie. Szybko wzrasta również poziom insuliny, która ,,trawi'' cukry i tak jak one szybko wzrosły tak szybko spadają i w momencie nagłego spadku cukru my odczuwamy głód na słodycze. W ten sposób powstaje błędne koło a każdy kawałek czekolady napędza kolejny. Proszę z tym walczyć a zobaczy Pani że się od słodyczy odzwyczai i za jakiś czas powie że mogą nie istnieć
Apetyt na słodycze jest również skutkiem źle zbilansowanej diety. Jeżeli jemy nieregularnie, posiłki są ubogie węglowodany złożone - główne źródło energii to organizm zaczyna domagać się energii a Pani sięga po najprostsze jej źródło czyli słodycze- cukry proste. Efekt ,,zastrzyku energetycznego'' się pojawia ale jest bardzo krótkotrwały.
Proszę zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pani dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Jeżeli miałaby Pani problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:

tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty