Nadmierna ochota na słodycze

Witam,mam problem nie z dieta ale ze slodyczami wstaje rano i do kawy ciasto albo czekolade ,tak mnie ciagnie do slodkiego ze najem sie slodyczy i niemam ochoty nic innego,co mam zrobic i jaka diete stosowac na to prosze o pomoc

Witam pania,

Powodów nadmienej ochoty moze byc wiele np.zakarzenia pasożytami, grzybicze, obciążenia trzustki, zakwaszenie jelit itp. A przede wszytkim im więcej cukru jemy, tym większa mamy ochotę na słodycze, gdyż wciąż dochodzi do wahań gospodarki cukrowej w organizmie. Prosze zastąpić obecne cukrowe posiłki pełnoziarnistym pieczywem z masłem, białkiem zwierzęcym lub nabiałem. Jeść nasiona orzechy gdy jest ochota na słodycze. Ta ochota powinna stopniowo słabnąć.

Pozdrawiam

Dietetyk, naturopata Joanna Brejecka-Pamungkas

Więcej informacji na www.naturalhealing.pl

Witam Panią,
Ja zawsze powtarzam, że słodycze to nałóg i im więcej ich jemy tym większą odczuwamy na nie ochotę. Po zjedzeniu słodyczy gwałtownie rośnie poziom cukru w naszym organizmie. Szybko wzrasta również poziom insuliny, która ,,trawi'' cukry i tak jak one szybko wzrosły tak szybko spadają i w momencie nagłego spadku cukru my odczuwamy głód na słodycze. W ten sposób powstaje błędne koło a każdy kawałek czekolady napędza kolejny. Proszę z tym walczyć a zobaczy Pani że się od słodyczy odzwyczai i za jakiś czas powie że mogą nie istnieć
apetyt na słodycze jest również skutkiem źle zbilansowanej diety. Jeżeli jemy nieregularnie, posiłki są ubogie węglowodany złożone - główne źródło energii to organizm zaczyna domagać się energii a Pani sięga po najprostsze jej źródło czyli słodycze- cukry proste. Efekt ,,zastrzyku energetycznego'' się pojawia ale jest bardzo krótkotrwały.
Proszę zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pani dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Jeżeli miałaby Pani problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:

tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Droga Pani!

Z opisu Pani problemu wynika, że ochota na słodycze może wynikać z faktu, iż nie dostarcza Pani swojemu organizmowi wystarczającej ilości energii i składników odżywczych z innych, lepszych źródeł. Powinna Pani skupić się na jedzeniu normalnych posiłków, regularnie co 3-4 h. Nie wolno zapominać o śniadaniach, które powinna jeść Pani w ciągu pierwszych 60 minut od wstania z łóżka. Kolację natomiast należy jadać 3-4 h przed położeniem się spać. Proszę pamiętać o piciu wody - minimum 1,5 litra wody mineralnej dziennie.
Jest też druga strona medalu. Ochota na słodycze może wynikać z faktu, iż ma Pani problemy z pasożytami lub przerostem flory bakteryjnej w jelitach. Warto w tej sprawie udać się do lekarza, najlepiej gastrologa, który przeprowadzi wszystkie niezbędne badania. Później zachęcam skontaktować się z dietetykiem, aby pomógł dobrać odpowiedni sposób żywienia, który pozwoli odżywić Pani organizm.

W razie pytań, służę pomocą, pozdrawiam!

kontakt@dietetycznaodnowa.pl
dietetycznaodnowa.pl