Czy z tymi schorzeniami kwalifikuję się do zmniejszenia żołądka?

dzien dobry , mam lat 57 otylosc , waze 115 kg przy wzroscie 170 - chciala bym przejsc operacie zmniejszenia zoladka poniewaz nie moge pochamowac glodu ktory mam a szczegulnie wieczorem i mam pytanie czy sie kfalfikuje - mam poczatkowa cukrzyce , artroze czekam na operacie kolana bola mnie kosci miesnie , mam depresie od 50 cieciu lat jestem sierota wychpwana jak smiec traktowana w rodzinie zastepczej u patologi

1) BMI ≥40 kg/m2
2) BMI 35–40 kg/m2 z chorobą współistniejącą, której przebieg może ulec poprawie po operacji bariatrycznej
powyższe kryteria wartości BMI mogą opierać się zarówno na aktualnym BMI, jak i na BMI udokumentowanym z przeszłości
Uwagi:
1) utrata masy ciała na skutek intensywnego leczenia zachowawczego przed operacją nie jest przeciwwskazaniem do planowanej operacji bariatrycznej (pacjenci, którym udało się uzyskać BMI mniejszy niż kwalifikujący do operacji)
2) operacja bariatryczna jest wskazana u pacjentów, u których doszło do znacznej utraty masy ciała po leczeniu zachowawczym, ale zaczęli z powrotem przybierać na wadze
3) warunkiem kwalifikacji do leczenia operacyjnego jest niepowodzenie leczenia zachowawczego lub niemożność utrzymania utraconej masy ciała przez długi czas pomimo właściwego leczenia zachowawczego
4) pacjenci muszą akceptować konieczność przestrzegania zaleceń pooperacyjnych i okresowej kontroli
5) powyższe zalecenia dotyczą osób w wieku 18–60 lat, w innych grupach wiekowych decyzja musi być podejmowana indywidualnie, z uwzględnieniem korzyści i ryzyka
przeciwwskazania do operacyjnego leczenia otyłości patologicznej
1) niepodejmowanie wcześniej prób leczenia zachowawczego
2) niemożność lub niechęć do pozostawania pod kontrolą lekarza i uczestniczenia w długotrwałej obserwacji pooperacyjnej
3) nieustabilizowane zaburzenia psychiczne, ciężka depresja i zaburzenia osobowości, z wyjątkiem sytuacji gdy leczenie operacyjne zaleca psychiatra specjalizujący się w pracy z pacjentami otyłymi
4) uzależnienie od alkoholu lub substancji psychoaktywnych, w tym narkotyków
5) choroba bezpośrednio zagrażająca życiu
6) niezdolność do samodzielnego funkcjonowania i bez możliwości uzyskania pomocy ze strony rodziny lub opieki społecznej