Otyłość u 29-letniej osoby a zmniejszenie żołądka

Witam mam 29 lat jestem kobietą, od wielu lat zmagam się z dużą otyłością, diety były efektywne ale kończyły się efektem JoJo,mam pytanie, jaka powinna być droga do specjalistów żeby uzyskać możliwość operacyjnego zmniejszenia rzołądka? Czy są jakieś szczególne kryteria żeby się zakwalifikować? I czy to bardzo ryzykowna operacja? Z góry bardzo dziękuje.

Witam,
Operacja bariatryczna, o którą Pani pyta, niesie za sobą ryzyko, jak każda interwencja chirurga. To indywidualne ryzyko zależy od wielu czynników, które powinien ustalić specjalista podczas badania. Wskazaniem jest wskaźnik BMI >=40 lub 35-40 + choroby wynikające z otyłości. Najważniejsze jest jednak leczenie zachowawcze, wprowadzanie odpowiedniej diety pod kontrolą dietetyka i aktywność fizyczna. Jeśli Pani chce porozmawiać ze specjalistą proponuję na początek udać się do poradni leczenia otyłości, gdzie zagwarantują Pani fachową opiekę.