Trudności z odchudzaniem a operacja zmniejszenia żołądka

Witam. Mam 22 lata, 174 cm wzrostu i przy tym 120kg wagi. Bardzo ciężko mi schudnąć od conajmniej 6 lat chudne i od razy tyje drugie tyle. W tym momencie zostało stwierdzone PCOS. Jestem również w grupie ryzyka cukrzycowego. Moje pytanie czy jest możliwość zakwalifikowania się na operację zmniejszania żołądka. Dodam również że wszelakie diety nie działają na mnie dodatkowo staram się uprawiać sport a waga niestety cały czas różnie.

Witam, według aktualnych zaleceń zabiegi chirurgii bariatrycznej zaleca się pacjentom z BMI powyżej 40 kg/m2 lub BMI powyżej 35 kg/m2 i występującymi chorobami współistniejącymi (np. cukrzyca, nadciśnienie, bezdech senny czy choroby układu sercowo-naczyniowego). W momencie kiedy ograniczenia dietetyczne, zastosowane leki wspomagające odchudzanie oraz aktywność fizyczna nie są skuteczne lub spadek masy ciała nie jest trwały można uzyskać kwalifikację do leczenia operacyjnego (jeśli oczywiście nie ma przeciwwskazań). Proszę jednak wziąć pod uwagę fakt, że być może dieta, którą Pani stosowała była zbyt restrykcyjna. W takich sytuacjach najczęściej pojawia się efekt jojo, o którym Pani wspomniała. Może warto udać się do dietetyka, który ułoży dietę dostosowaną do Pani potrzeb i stanu zdrowia? Decyzja o operacji wiąże się ze zmianą stylu życia (stosowanie diety i aktywność fizyczna) i obowiązuje do końca życia. Jeśli po operacji stopniowo będzie Pani wracała do złych nawyków, z czasem wrócą również zgubione kilogramy.

Pozdrawiam,
Anita Wudarczyk
http://anitawudarczyk.pl/