Zapytaj lekarza

1 , 0 3 0 , 2 9 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak działa żołądek?

Witam serdecznie, operacje bariatryczne wykonywane są u pacjentów z otyłością III stopnia tj. BMI powyżej 40, a także u pacjentów z BMI powyżej 35, u których występują choroby związane z otyłością tj. cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, choroba wieńcowa, zespół obturacyjnego bezdechu sennego, ciężka choroba zwyrodnieniowa stawów. Należy pamiętać, że to operacje bariatryczne to bardzo inwazyjny zabieg, który jest ostatecznością, wykonuje się je tylko w przypadku gdy zawodzą naturalne metody tj, zmiana trybu życia, zmiana nawyków żywieniowych. Dodatkowo choroby endokrynologiczne, w tym choroby tarczycy są przeciwwskazaniem do takich zabiegów.
W Pani przypadku zdecydowanie najoptymalniejszym sposobem na redukcję masy ciała jest właściwa dieta. Proszę unikać rafinowanego cukru, węglowodanów prostych, nasyconych tłuszczów. Pani dieta powinna być bogata w warzywa, owoce, ryby, tłuszcze roślinne, orzechy i nasiona, nie zapominamy również o źródle cholesterolu czyli mięsie i jajach. Kluczem do sukcesu jest zdrowa kuchnia oparta produktach roślinnych. Warzywo lub owoc w każdym posiłku. Dlaczego ? ponieważ warzywa i owoce dostarczają niezbędną dawkę łatwo przyswajalnych witamin i minerałów, a dodatkowo są to bioaktywne składniki, wpływające na regenerację organizmu.
Proszę pamiętać, że aby być zdrowym, nie wystarczy jeść mniej, ale należy jeść zdrowo. Mam nadzieję, że wybierze Pani rozsądnie i zmieni swoje nawyki żywieniowe, to inwestycja w przyszłość dla siebie i swojej rodziny.

Pozdrawiam
Agnieszka Stachura-Kapusta

Kinika Dobrego Dietetyka

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy