Regularne ćwiczenia a przybieranie na wadze

Witam, od miesiąca bez przerwy robię ćwiczenia na mięśnie brzucha i pośladków. Zaczęłam z wagą 47 kg, a teraz ważę 49. Dlaczego moja waga poszła w górę? Odżywiam się bez zmian, nie wprowadziłam żadnej diety.Czy to może być powodem wzrostu wagi?

Witam serdecznie,

Zacznę od tego że jak na 19lat to waży Pani bardzo mało. Na Pani miejscu cieszyłabym się ze wzrostu wagi. Zbyt niska masa ciała jest niebezpieczna dla zdrowia. Wzrost wagi podczas ćwiczeń jest normalnym zjawiskiem ponieważ buduje Pani mięśnie. Rozrost masy mięśniowej może powodować wzrost wagi. Podczas ćwiczeń może również zatrzymywać się woda w organizmie. Powinna Pani odpowiednio nawadniać swój organizm pijąc około 2l czystej wody mineralnej na dzień. Jeżeli jada Pani zbyt mało a do tego intensywnie ćwiczy to organizm mógł też przejść w ,,stan oszczędzania'' i zaczął robić zapasy rezerwę w postaci tkanki tłuszczowej w obawie przed utratą cennych składników odżywczych. Pani mało je to organizm magazynuje. Tak to można najłatwiej zobrazować. Proszę zadbać o zdrową i pełnowartościową dietę oraz odpowiednią ilość płynów. Proponuje się nie ważyć a obserwować efekty ćwiczeń w lustrze:) Jeżeli dieta będzie odpowiednia a ćwiczenia systematyczne to wyrzeźbi Pani ładnie swoje ciało. życzę powodzenia!

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety dostosowanej do Pani dziennego zapotrzebowania oraz stylu życia zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk dietetyk