Przybranie na wadze pomimo biegania od 4. miesięcy i utrzymywania zbilnasowanej diety

Mam problem który spędz misen z powiek. Chciałam schudnąć i poprawic wygląd sylwetki. Od 4 miesięcy biegam co drugi dzień ( bez wymówek) w terenie ( truchtem takim trochę szybszym niż ślimaczym) i nie jem więcej niz 1500 1800 kcal dziennie ( dieta zbilansowana) . Mam 175 i zaczynając bieg ważyłam 69kg. Dziś moja waga to 75kg!!! Jak mam to rozumieć, nie widzę różnicy po ubraniach a w biodrach i tali mam chyb anawet tochę mniej ( nie pamiętam niestety wyników sprzed 4mies). O co chodzi?

Witam serdecznie,

Bardzo się cieszę, że stosuje Pani zbilansowaną dietę. Przybieranie na wadze przy aktywności fizycznej jest częstym zjawiskiem. Biegając rozbudowuje Pani masę mięśniową a mięśnie ważą więcej niz tkanka tłuszczowa. Z tego względu nie widzi Pani wzrostu centymetrów a jedynie wagi. Proszę się nie ważyć a jedynie mierzyć. Gwarantuję że przy prawidłowej diecie i treningach wysmukli Pani i wymodeluje ciało. Waga w tym momencie jest mniej istotna:) Innym powodem wzrostu wagi może być zatrzymanie wody w organizmie. Powinna Pani zadbać o odpowiednią ilość wypijanej wody w ciągu dnia. Zaleca się od 1,5-2l/dzień. Jest to bardzo ważne, aby odpowiednio nawodnić organizm. Pewne ilości płynów organizm wytwarza sam z trawienia produktów spożywczych, jednak te ilości są zbyt małe i organizm płynów domaga się od Nas. Jeżeli pijemy zbyt mało to organizm zaczyna robić zapasy, rezerwę i wodę zatrzymuje. Tak najprościej to wytłumaczyć. Zatrzymane płyny metaboliczne powodują, że puchniemy, czujemy obrzęki nóg, rąk czy twarzy a waga rośnie. Nie zawsze wysoka masa ciała świadczy jedynie o nadmiarze tkanki tłuszczowej, ale również o zbyt dużej ilości zatrzymanej wody.
Zatrzymanie wody w organizmie powoduje również kawa(kofeina), czarna herbata(teina), sól i alkohol. Dodatkowo zalecam picie ziół typu: pokrzywa, koper włoski, rumianek, mięta itp które oczyszczą Pani organizm. Rano na czczo (o ile nie podrażnia to Pani przewodu pokarmowego ze względu na wycięty woreczek żółciowy) warto wypić szklankę wody z sokiem z cytryny, ponieważ działa detoksykująco i poprawia przemianę materii.
Życzę wytrwałości w dążeniu do celu i tak jak wspominałam - wyrzuci Pani wagę a skupi się na centymetrach

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety dostosowanej do Pani dziennego zapotrzebowania oraz stylu życia zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk