Wzrost masy ciała z powodu zbierania się wody w organizmie

Dzień dobry, waga ciągle mi rośnie. Myślę, że jest to z powodu zatrzymania wody.Bardzo dużo piłam wody, herbat Od razu zaznaczam, że odżywiam się bardzo zdrowo, praktycznie w ogóle nie jem słodyczy. W sierpniu wazyłam 55 kg, a teraz 60,3:( Nie widać tego, tak żebym byla grubsza,no mama mówi że może troch w biodrach jestem szersza, także juz od miesiąca ograniczyłam wszystkie dostarczane płyny., ale waga wciąż idzie w górę:( Jakie badania powinnam zrobić ?

Witam,

proszę wykonac badania tarczycy aby wykluczyć niedoczynność.

popełnia Pani wielki błąd nie pijąc wody bo własnie wtedy organizm zaczyna ją zatrzymywać. Zalecam picie dużej ilości czystej wody ok 1,5-2l/dzień. Jest to bardzo ważne, aby odpowiednio nawodnić organizm. Pewne ilości płynów organizm wytwarza sam z trawienia produktów spożywczych, jednak te ilości są zbyt małe i organizm płynów domaga się od nas. Jeżeli pijemy zbyt mało to organizm zaczyna robić zapasy, rezerwę i wodę zatrzymuje. Tak najprościej to wytłumaczyć. Zatrzymane płyny metaboliczne powodują, że puchniemy, czujemy obrzęki nóg, rąk czy twarzy a waga rośnie.
Zatrzymanie wody w organizmie powoduje również kawa(kofeina), czarna herbata(teina), sól i alkohol. Dodatkowo zalecam picie ziół typu: pokrzywa, koper włoski, rumianek, mięta itp które oczyszczą Pani organizm. Rano na czczo (o ile nie podrażnia to Pani przewodu pokarmowego) warto wypić szklankę wody z sokiem z cytryny, ponieważ działa detoksykująco i poprawia przemianę materii.
Ważne jest również aby w Pani codziennym jadłospisie była zdrowa żywność, jak najmniej przetworzona. Proszę wybierać produkty naturalne o jak najkrótszym składzie.
Codzienna dieta powinna być zbilansowana i dostarczać wszystkich składników niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania prawidłowo dobraną dietą zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Witam,

zmniejszenie ilości płynów nie pomoże a wręcz bardzo zaszkodzi zdrowiu! Jeżeli występują obrzęki to właśnie odpowiednie dobranie płynów w prawidłowych ilościach może pomóc się ich pozbyć. Powodem zatrzymania wody w organizmie może być zbyt przetworzona dieta ale również badania hormonalne. Zalecam wizytę u endokrynologa a potem udanie się po pomoc w doborze diety do dietetyka.

Pozdrawiam,
mgr dietetyki Natalia Główka

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań

Dzień dobry,
proszę przede wszystkim nie ograniczać wypijanych płynów! Konieczne jest aby wypijała Pani 1,5 - 2,5 l wody dziennie. Wypijane płyny nie mają wpływu na stały przyrost masy ciała, więc przyczyna wzrostu masy ciała musi być inna. Przyrost masy ciała mógł być spowodowany przybraniem na masie mięśniowej. Myślę, że powinna Pani mieć wykonaną analizę masy ciała aby zobaczyć jaka jest ilość tkanki mięśniowej i tłuszczowej w Pani organizmie. Ponadto proszę również oznaczyć poziom TSH, ponieważ przyrost masy ciała może być spowodowany niedoczynnością tarczycy.

Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również z porady on-line – bez wychodzenia z domu!

Pozdrawiam serdecznie!
Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 696 884 351

warto również przeczytać: http://poznan.mojdietetyk.pl/artykuly/woda-a-odchudzanie-pij-wode-i-chudnij.html?c=9